sobota, 12 grudnia 2015

3 bieg Poznań City Trail

3 bieg z cyklu Poznań City Trail zaplanowany został na dzień 12.12.2015. Mogłoby się wydawać, że czeka nas zimowy bieg w biały puchu. Nic bardziej mylnego.  Śniegu na horyzoncie nie było widać. Był za to silny wiatr i mokra nawierzchnia. Do tego jednak już wszyscy zdążyliśmy się przyzwyczaić po poprzednim drugim biegu edycji, rozgrywanym w bardzo podobnych warunkach.

Pogoda jednak nie była najważniejsza. Impreza biegowa zgromadziła ponad 1000 osób chcących  aktywnie spędzić czas. Dobre humory  i pozytywne nastawienie zdecydowanie zwyciężyło. Bieg jak zawsze przebiegał w bardzo miłej, sportowej atmosferze. Drużyna Akcja Zdrowa Aktywacja w silnym składzie również stanęła na starcie zawodów, które nie należały do łatwych.

W  niektórych miejscach bardzo mokra i śliska nawierzchnia nie pomagała, podobnie jak wiejący silny wiatr, szczególnie dokuczliwy  na ostatnim kilometrze.  Wszyscy jednak w komplecie z dobrymi czasami zameldowaliśmy się na mecie, gdzie czekał na nas ciepły napój, coś do przegryzienia i oczywiście obowiązkowe rozciąganie po wysiłku

Teraz pozostaje nam czekać na kolejny start w styczniu, może w końcu w białym otoczeniu ?